O Firmie

O firmie

POLENG to dostawca innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań IT dla biznesu. Tworzymy własne oprogramowanie oraz świadczymy profesjonalne usługi informatyczne. Budujemy nowoczesne, bezpieczne i stabilne systemy, w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Historia

Firma Poleng Sp. z o.o. powstała w 2003 roku, w celu stworzenia komercyjnej wersji systemu tłumaczenia automatycznego, opracowanego przez zespół naukowców Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2004 roku systematycznie wprowadzano na rynek kolejne wersje systemu Translatica (aktualna wersja: 7.0), obecnie dostępnego w następujących wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej i francuskiej.

Zrealizowaliśmy innowacyjne projekty z dziedziny lingwistyki komputerowej, takie jak platforma do tworzenia wielojęzycznych stron internetowych czy oprogramowanie wspomagające pracę biur tłumaczeń. Od 2005 roku firma realizuje projekty leksykograficzne, polegające na tworzeniu różnego rodzaju słowników ogólnych oraz specjalistycznych. W ofercie znajdują się również usługi tłumaczeniowe.

W 2009 roku profil działalności firmy został rozszerzony o systemy dedykowane dla biznesu.

Misja

Pracownicy firmy Poleng to zespół doświadczonych programistów i lingwistów, biorących na co dzień udział w różnego rodzaju projektach badawczo-rozwojowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Łączy nas ciekawość świata, chęć poszukiwania nowych rozwiązań i pełne zaangażowanie w realizowane przez naszą firmę projekty leksykograficzne, tłumaczeniowe oraz programistyczne.

Naszą pasją są języki obce i nowoczesne technologie. Tworzone przez nas narzędzia usprawniają komunikację oraz umożliwiają tworzenie nowoczesnych informatycznych rozwiązań dla biznesu.

POLENG ? IT dla biznesu!

Nagrody
  • Nagroda Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej – Komputer Expo 2005
  • Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich – 2007
  • Tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości Akademickiej ? 2010